Medieval Strategy Games

Bulmaca ve strateji oyunu
BİLGİ
  • Lisans Ücretli - 2,17 TL
  • Boyut 1.6 MB
  • Version 1.0
  • Dil İngilizce
  • Firma Future Freedom
Latrunculi, 9-taş gibi birkaç antik zeka oyununun koleksiyonu

Future Freedom firması tarafından geliştirilen Medieval Strategy Games oyunu, Android markette kolaylıkla bulunmayan ve kimisinin kaynağı eski  Roma'ya kadar dayanan 5 adet antik zeka oyunundan oluşan güzel bir koleksiyonu barındırıyor. Bu oyunlar şunlar: Brandub, Latranculi, 6-taş, 9-taş ve 12-taş.

Medieval Strategy Games'teki her bir oyun kendi içerisinde incelenmesi gereken orijinal birer zeka oyunu ama bazı noktaları da tabi ki mevcut. En önemli ortak noktaları, bu oyunların hiçbirinde şansa yer olmaması. Hepsi de tamamen stratejik düşünme ve zekayı kullanarak rakibi alt etmeye dayalı oyunlar. Bu bakımdan meşhur Çin oyunu Go'ya benziyorlar.

Medieval Strategy Games'i isterseniz bir arkadaşınızla karşılıklı olarak ya da isterseniz yapay zekaya karşı oynayabilirsiniz. Çok basitten çok zora kadar değişen opsiyonlarda değişen yapay zekaya karşı oynayacağınız oyunlarla kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bu koleksiyondaki belki de en az bilinen oyun Latranculi. Satranç ve dama gibi, bir tahtanın karşılıklı sınırlarına askerlerin dizilerek çeşitli kurallar çerçevesinde birbirini alt etmeye çalıştığı bir oyun olan Latranculi'de tahtanın ebatlarının ne olması gerektiği konusunda normalde tam bir uzlaşı yok. Bu koleksiyonda ise 8x8 tahta ebatı tercih edilmiş. Diğer kurallar ise şu şekilde:

1- İki tarafın da 9'ar tane askeri mevcut, amaç rakibin tüm askerlerini bitirmek. Bu askerler satrançtaki kale gibi hareket edebiliyor.

2- Herhangi bir rakibi yok etmenin yolu, o askerin yatay ya da dikeyden iki komşusunu kendi iki askerinizle sarmak.

Bu harika koleksiyondaki oyunları denemenizi öneriyoruz.

Daha Fazla Göster
Medieval Strategy Games indir